З 16 січня 2022 року мова друкованих засобів массової інформації — українська

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Уповноважений із захисту державної мови надав детальне роз'яснення

З 16 січня 2022 року друковані засоби масової інформації видаватимуть тільки державною мовою

16 січня 2022 року набуває чинності стаття 25 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" ", яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих засобів масової інформації.

Як зобов’язати працівників обслуговувати клієнтів державною мовою, щоби не платити штрафів

З цього дня друковані засоби масової інформації загальнодержавної та регіональної сфер розповсюдження в країні видаються державною мовою.

Друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими, ніж державна, мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою.

Усі мовні версії повинні:

  • видаватися під однаковою назвою,
  • відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку,
  • випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.

Розповсюдження за передплатою друкованих засобів масової інформації, виданих мовами, іншими ніж державна, допустимо за умови забезпечення їх засновниками (співзасновниками) можливості передплати в Україні такого самого видання державною мовою.

Засновники (співзасновники) друкованих засобів масової інформації зобов’язані виготовляти, публікувати і доставляти обов’язковий примірник документів (номери (випуски) друкованих засобів масової інформації) державною мовою у порядку, визначеному законом.

Мовний закон: настанови для кадровика

У кожному місці розповсюдження друкованих засобів масової інформації друковані засоби державною мовою мають становити не менше 50 відсотків назв друкованих засобів масової інформації, що розповсюджуються в цьому місці.

У місці розповсюдження друкованого засобу масової інформації, виданого іншою, ніж державна, мовою, розповсюджується такий засіб масової інформації державною мовою.

Вимоги ч. 1, 2 та абзацу 2 ч. 4 цієї статті не поширюються на друковані засоби масової інформації, які:

  • видаються винятково кримськотатарською мовою,
  • іншими мовами корінних народів України,
  • англійською мовою,
  • іншою офіційною мовою Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти державною мовою,
  • наукові видання, мова яких визначається статтею 22 цього Закону.

Обов’язковий примірник документів, передбачений ч. 3 цієї статті, у такому разі виготовляється, публікується і доставляється відповідною мовою.

"В рамках проведення інформаційно-роз'яснювальної кампанії ми звернулися з листами до засновників усіх медіа, що за даними Книжкової палати виходили лише російською мовою, та окремо до керівників найбільших видань щодо необхідності неухильного дотримання вимог закону — забезпечення прав громадян України на отримання інформації державною мовою", — зазначив Тарас Кремінь.

Він додав, що загальноукраїнських і регіональних видань, які у 2021 році виходили недержавною мовою і не мали українськомовної версії, було чимало: 217 газет та 107 найменувань журналів.

За матеріалами Уповноваженого із захисту державної мови

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
109

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
218

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
242

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15014

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10181

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді