Цифровий COVID-сертифікат про одужання: деталі від МОЗ
На порталі Дія можна згенерувати ще три типи COVID-сертифікатів:
- на підставі результату ПЛР-тесту,
- про одужання,
- дитячий сертифікат.
Згенерувати сертифікат дуже легко та зручно, оскільки в жовтні Уряд спростив отримання COVID-сертифікатів. Тепер для цього не потрібен електронний підпис та Дія.Підпис, для якого було потрібно підтвердження особи за допомогою Photo ID. Тепер достатньо згоди користувача.
Як згенерувати сертифікат на порталі?
- Авторизуйтеся на порталі Дія .
- Оберіть розділ «Послуги» — «Здоров’я» та оберіть потрібний тип сертифіката: «COVID-сертифікат про негативний ПЛР-тест» чи «Сертифікат про одужання від COVID-19».
- Дайте згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у Дію.
Дітям від 12 років, які отримали хоча б одну дозу вакцини, батьки можуть згенерувати COVID-сертифікат у розділі «Здоров’я» — «COVID-сертифікат про вакцинацію».
З 14 років підлітки можуть самостійно авторизуватися на порталі через BankID, якщо вже мають банківську картку.
Якщо в дитини ще немає паспорта, це можуть зробити батьки.
- COVID-сертифікат на підставі ПЛР-тесту діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.
- COVID-cертифікат про одужання можна отримати не раніше 15-го дня після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 та внесення даних в ЕСОЗ. Такий COVID-сертифікат буде чинним 105 днів від дати встановлення діагнозу.
COVID-сертифікат у Дії є одним із найпопулярніших документів серед українців — на сьогодні згенеровано 12,8 млн сертифікатів. Кількість COVID-сертифікатів щодня зростає. Щоб допомогти кожному українцю отримати сертифікат у Дії, Мінцифри створило спеціальний лендинг.
Тут можна знайти всю необхідну інформацію про види COVID-сертифікатів, інструкції та необхідні умови для генерування. Також на лендингу розміщені відповіді на найпоширеніші запитання: наприклад, чому не підтягується сертифікат або що робити, якщо сертифікат зник із застосунку.
Проекти реалізовані Мінцифри спільно з МОЗ України, НСЗУ та за підтримки Представництва ЄС в Україні, проекту EU4DigitalUA та Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.
За матеріалами Урядового порталу