Робота з договорами: експерт підкаже, яку посаду обрати

Розібратися у питанні допоміг експерт із професійної класифікації Юрій Юров

Робота з договорами: експерт підкаже, яку посаду обрати Уведіть до штатного розпису посаду фахівця з договірної роботи або інші доречні професії, які належать до різних класифікаційних угруповань.

Як назвати посаду працівника, який узгоджує, систематизує, обліковує договори

Договірна робота вимагає від працівника:

  • широкого спектра технічних і процедурних знань;
  • навичок міжособистісної комунікації;
  • освітньої кваліфікації за початковим/коротким циклом рівнем вищої освіти, а окремі трудові функції — першого/бакалаврського рівня вищої освіти.

Професія належить до розділу 3 «Фахівці» згідно з системою професійної класифікації та кодування в Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП).

За Міжнародною стандартною класифікацією професій, йдеться про опис трудових функцій притаманних класифікаційному угрупованню «Адміністративний та інший виконавчий технічний персонал» (помічники, адміністративні секретарі тощо).

Аналогічні професії у Класифікаторі належать до різних класифікаційних угруповань.

Залежно від особливостей організаційної структури підприємства, до штатного розпису можна ввести одну з посад:

  • помічник начальника (або завідувача, або іншого керівника) відділу з договірної роботи (код КП 3436.2);
  • асистент із договірної роботи (код КП 3439).

Інший варіант — застосувати професійну назву роботи «фахівець» із кодом КП 3439.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
180502

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
1428

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1534

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді