Відпустка з вагітності та пологів, як і раніше, триває 126 календарних днів (або 140 у разі важких пологів чи багатоплідної вагітності). Втім, тепер жінки можуть обирати, як саме розподілити час цієї відпустки до та після пологів. З 10 листопада з'явилося право піти у відпустку пізніше, ніж з настанням 30-го тижня вагітності. Якщо жінка не хоче переносити початок відпустки, нічого робити не потрібно — лікар сам сформує медичний висновок.
Чи повинен роботодавець переносити відпустку з вагітності та пологів за заявою працівниці
Якщо ж жінка хоче відтермінувати початок відпустки з вагітності та пологів, Міністерство охорони здоров'я радить діяти за таким алгоритмом:
- вагітна повідомляє лікаря, який веде вагітність, про бажаний час початку відпустки, написавши заяву з потрібною датою;
- лікар формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність в день, зазначений у заяві;
- вагітна отримує смс-повідомлення про формування медвисновку та про номер лікарняного (у разі реєстрації в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду);
- інформація про електронний лікарняний надходить до кабінету роботодавця на порталі ПФУ (працівниця може додатково повідомити керівництво).
Якщо ж пологи відбулися раніше, ніж жінка зазначила у заяві, медвисновок сформують, починаючи з дати пологів.
Важливо пам'ятати, що відтермінування початку декретної відпустки не впливає на розмір допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я