Працівник вважає, що на нього навалили більше роботи, ніж на колег: мобінг чи ні? Розбираємось з експертом
Чи є мобінгом, коли працівник порівнює свою роботу з роботою колеги і скаржиться на перевантаженість
Мобінг (цькування) — систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, зокрема з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, зокрема такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
Формами психологічного та економічного тиску, зокрема, є необґрунтований нерівномірний розподіл роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу (ст. 2-2 КЗпП).
Якщо працівник вважає, що його перевантажили завданнями, про що він повідомив керівника, це можна трактувати як пропозицію раціонально перерозподілити роботу.
Якщо працівник один раз звернувся з цим питанням до керівника, це не мобінг щодо колеги, бо відсутні систематичні (повторювані) тривалі умисні дії. Можливо, працівник вважає, що це до нього керівник вчиняє мобінг, нерівномірно розподіляючи навантаження між ним і колегами.
Керівнику варто відреагувати на таке звернення працівника.