За підсумками 2021 року, ФСС профінансував понад 5 мільярдів гривень допомог по вагітності та пологах для працюючих жінок, що на понад 0,1 млрд гривень більше, ніж упродовж 2020 року.
Як надати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами
Слідкувати за станом фінансування декретних допомог можна онлайн у телеграм-каналі ФСС: для цього необхідно знати точну дату отримання Фондом заяви-розрахунку, поданої роботодавцем за відповідним лікарняним.
Фонд надає зазначену допомогу застрахованим особам у розмірі 100% середнього доходу за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах.
У загальних випадках тривалість такої відпустки складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді.
Як табелювати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами
Для обчислення розміру допомоги необхідно помножити розмір середньоденної зарплати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Тривалість страхового стажу при цьому не враховується.
Особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.
За матеріалами Урядового порталу