У Великій Британії запустять пілотний проект, в рамках якого протестують чотириденний робочий тиждень. У проекті візьмуть участь близько 30 компаній.
Як скласти виробничий календар — 2022 для «п’ятиденки»
Тестування почнеться в червні і триватиме шість місяців. Близько 30 компаній вже передплатили участь у випробуванні. Співробітникам цих компаній дозволять працювати 32 години на тиждень, залишивши без змін їхню компенсацію та пільги.
«Перехід на чотириденний тиждень був би безпрограшним для компаній. Дослідження показали, що продуктивність підвищується разом із відповідним зростанням добробуту працівників», – заявив Джо Райл, директор кампанії «Чотириденний тиждень» у Великій Британії.
За словами Райла, аналогічні програми мають розпочатися у США та Ірландії, а ще більше заплановано у Канаді, Австралії та Новій Зеландії.
Сьогодні із чотириденним робочим тижнем експериментують різні країни світу.
Як скласти виробничий календар — 2022 для «шестиденки»
У 2018 році у Новій Зеландії провели експеримент з чотириденним робочим тижнем зі збереженням зарплати.
Цієї осені тестування пілотного проекту з 4-денним тижнем роботи почнуть в Іспанії. Пропонується трирічний проект на 50 мільйонів євро, який дозволить компаніям випробувати скорочені години з мінімальним ризиком.
Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін назвала скорочення восьмигодинного робочого дня до шестигодинного, або ж запровадження чотириденного робочого тижня одним зі своїх пріоритетних завдань.
Улітку ВС Китаю визнав незаконною роботу в форматі 996 (з 9 ранку до 9 вечора шість днів на тиждень).
За матеріалами UA.NEWS