Проект документу передбачає зміни в підпункт 52 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 № 96 (далі — Положення). З завдань, покладених на Держпраці, виключать повноваження анулювати видані дозволи та ліцензії до усунення порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників. Водночас, пункт 4 Положення доповнять новим підпунктом 52-1 та нададуть Держпраці повноваження анулювати видані дозволи та ліцензії з підстав, визначених законодавством, в т. ч. Законом України «Про санкції» від 14.08.2014 № 1644-VII (далі — Закон про санкції).
Як проходять перевірки з праці
Автори документу нагадують, що зараз Держпраці відповідно до покладених на неї завдань зупиняє, припиняє, обмежує експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень та інших виробничих об’єктів, виготовлення та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва, виконання певних робіт, у тому числі пов’язаних із користуванням надрами, застосуванням нових небезпечних речовин, реалізацію продукції шляхом видачі відповідного розпорядчого документа у передбачених законодавством випадках, а також анулює видані дозволи та ліцензії до усунення порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників (п.п 52 п. 4 Положення). Проте, законодавством не передбачено зупинення дії дозволів та поновлення їх дії після усунення порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників. Підстави, щоби зупинити дію ліцензії та відновити її дію, визначені Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII (далі — Закон про ліцензування).
Ліцензію можуть анулювати у якості санкції до ліцензіатів відповідно до законів України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», «Про санкції» (абз. 2 п. 10 ч. 12 ст. 16 Закону про ліцензування).
Зокрема, статтями 3 та 4 Закону про санкції визначені підстави та принципи застосування й види санкцій. Закон про санкції передбачає такий вид санкцій, як анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, в т. ч. анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами (п б ч. 1 ст. 4 Закону пр санкції).
Отже, проект документу розробили саме для того, щоби надати Держпраці повноваження анулювати видані дозволи та ліцензії з підстав, визначених законодавством.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ФПСУ
Як без проблем скласти та вести табель обліку, особові справи; розробити та затвердити ПВТР, колективний договір, штатний розпис та усі інші кадрові процедури і документи в одному курсі
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір