Держпраці не анулюватиме дозволи та ліцензії роботодавців до усунення порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Положення про Держпраці приведуть у відповідність до вимог Закону України «Про санкції»

Держпраці не анулюватиме дозволи та ліцензії роботодавців до усунення порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників

Проект документу передбачає зміни в підпункт 52 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 № 96 (далі — Положення). З завдань, покладених на Держпраці, виключать повноваження анулювати видані дозволи та ліцензії до усунення порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників. Водночас, пункт 4 Положення доповнять новим підпунктом 52-1 та нададуть Держпраці повноваження анулювати видані дозволи та ліцензії з підстав, визначених законодавством, в т. ч. Законом України «Про санкції» від 14.08.2014 № 1644-VII (далі — Закон про санкції).

Як проходять перевірки з праці

Автори документу нагадують, що зараз Держпраці відповідно до покладених на неї завдань зупиняє, припиняє, обмежує експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень та інших виробничих об’єктів, виготовлення та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва, виконання певних робіт, у тому числі пов’язаних із користуванням надрами, застосуванням нових небезпечних речовин, реалізацію продукції шляхом видачі відповідного розпорядчого документа у передбачених законодавством випадках, а також анулює видані дозволи та ліцензії до усунення порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників (п.п 52 п. 4 Положення). Проте, законодавством не передбачено зупинення дії дозволів та поновлення їх дії після усунення порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників. Підстави, щоби зупинити дію ліцензії та відновити її дію, визначені Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII (далі — Закон про ліцензування).

Ліцензію можуть анулювати у якості санкції до ліцензіатів відповідно до законів України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», «Про санкції» (абз. 2 п. 10 ч. 12 ст. 16 Закону про ліцензування).

Зокрема, статтями 3 та 4 Закону про санкції визначені підстави та принципи застосування й види санкцій. Закон про санкції передбачає такий вид санкцій, як анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, в т. ч. анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами (п б ч. 1 ст. 4 Закону пр санкції).

Отже, проект документу розробили саме для того, щоби надати Держпраці повноваження анулювати видані дозволи та ліцензії з підстав, визначених законодавством.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ФПСУ


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
116

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15043

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10245

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді