СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект наказу МОЗ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України».
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко У пояснювальній записці до документу зазначив, що термін для впровадження інструменту контролю внесення змін до медвисновків про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я необхідно продовжити.
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) спільно з Директоратом з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я мала завдання до 01 лютого 2022 року забезпечити електронну систему охорони здоров’я функцією контролю змін до медичних висновків про тимчасову непрацездатність. У т. ч. у системі має простежуватись зв’язок нового медвисновку, створеного щоби внести зміни, з медичним висновком, до якого вносять зміни.
Після детального вивчення процесів виникла необхідність врахувати процедуру повернення коштів, виплачених у зв’язку із електронним лікарняним, що видали на підставі помилково сформованого медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Розробити та узгодити такий процес з усіма зацікавленими сторонами до 1 лютого 2022 року не вдасться. НСЗУ оголосила тендерну закупівлю на розробку такого сервісу та планує запустити його до 1 травня 2022 року.
Щоби продовжити до 1 травня 2022 року термін впровадження функції контролю внесення змін до медвисновків в електронній системі охорони здоров’я, МОЗ планує внести зміни до нормативно-правових актів:
- наказу МОЗ «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» від 01.06.2021 № 1066 ;
- наказу МОЗ «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності» від 17.06.2021 № 1234 ;
- наказу МОЗ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України» від 28.09.2021 № 2086 .
Консультація керівника групи експертів Експертус Кадри Ольги Догадіної допоможе вам:
- працювати з е-лікарняними з огляду на його статуси ;
- провести е-лікарняний на підприємстві ;
- правильно рахувати дати, коли роздруковувати звичайний е-лікарняний і е-лікарняний по вагітності ;
- вказати за зразком стаж на роздруківці і засвідчити її згідно з ДСТУ 4163:2020 ;
- зобов’язати працівників повідомляти про відкриті е-лікарняні ;
- розв’язати проблему, коли е-лікарняний в кабінеті не видно ;
- провести е-лікарняний сумісника, зажадати додаткові документи .
У консультації знайдете й десятки практичних рішень для складних ситуацій, наприклад при звільненні під час незакритого е-лікарняного.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ФПСУ та системи «Експертус кадри»