Законопроекти захистять працівників від психологічного або економічного насильства на роботі

Народний депутат Юлія Гришина повідомила, що правоохоронний комітет підтримав проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці» від 12.07.2021 № 5749 (далі — Законопроект № 5749).
Законопроект № 5749 запроваджує адміністративне покарання за мобінг — штраф від 1700 до 2550 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин. За таке ж порушення, вчинене групою осіб, або повторний випадок цькування протягом року — штраф від 3400 до 5100 грн або громадські роботи від 40 до 60 годин.
Норми законодавства, спрямовані на протидію та запобігання дискримінації
Раніше комітет соціальної політики підтримав проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії порушенню прав у сфері праці» від 12.07.2021 № 5748 (далі — Законопроект № 5748).
Законопроект № 5748 визначає мобінг як діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску. Зокрема — із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у т. ч. що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність. Заборону мобінгу унормують у статті 2-2 КЗпП.
Незабаром обидва законопроекти депутати розглянуть у ВР.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Facebook-сторінки Юлії Гришиної
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.