Податкова служба закликала роботодавців дотримуватися вимог законодавства
Роботодавці можуть працевлаштовувати іноземців, маючи відповідний дозвіл на працевлаштування. Це питання визначає Закон «Про зайнятість населення».
Як документувати трудові відносини з іноземцем
Щоб оформити такий дозвіл, потрібно звернутися до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (до центру зайнятості).
Порушення норм та робота без отримання дозволу можуть призвести до адміністративної або фінансової відповідальності.
У податковій службі наголосили, що іноземні громадяни можуть працювати на підприємствах або перебувати в інших трудових відносинах на тих же підставах і в тому ж порядку, що й громадяни України.
За матеріалами Головного управління ДПС у Житомирській області
Перед прийняттям на роботу (укладанням трудового договору) необхідно перевірити у претендента наявність всіх необхідних документів та їх легітимність. Які саме документи має подати потенційний працівник та на що слід звернути увагу кадровику, перевіряючи такі документи, детально читайте у статті.
Працевлаштування іноземних громадян в Україні має свою специфіку. Оформлення на роботу іноземців з посвідкою на постійне проживання відбувається за тими ж правилами, що й самих українців. Водночас, процес працевлаштування іноземців з посвідкою на тимчасове проживання має певні особливості, які співробітник кадрового відділу зобов’язаний враховувати.
У статті детально розкажемо, як отримати дозвіл на працевлаштування іноземця та у яких випадках можливе скасування дозволу на працевлаштування іноземця