Найчастіше кадровика чи директора штрафують за порушення, регламентовані статтею 41 КпАП. Приміром, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору доведеться сплатити штраф від 8500 до 17 000 грн.
Якщо порушення не прямо не зазначену в ст. 41 КпАП, його кваліфікують як «інше порушення в сфері праці», штраф 510—1700 грн.
Навряд, знайдеться людина, яка мріє віддати свої «кровно зароблені» гроші перевіряльнику. А нюансів, де кадровик може допустити помилку багато: не ознайомив з графіком відпусток, увів посаду, що не узгоджується з Класифікатором професій.
Наші експерти проаналізували 350 судових рішень, за якими кадровика притягнули до відповідальності за статтею 41 КпАП й підготували для вас Пам’ятку. Перевірте, чи не припускається тих помилок, на яких «погоріли» ваші колеги.
Крім того, пам’ятайте про можливість пом’якшити покарання, якщо вас притягують до адмінвідповідальності.
Як це зробити роз’яснюють експерти Вищої школи Кадровика на курсі «Всеукраїнська професійна сертифікація кадровиків — 2022».
Скористайтеся можливістю й завітайте на онлайн навчання. Для цього натисніть «Спробувати безплатно» та заповніть таблицю.
АКТИВАЦІЯ ПОДАРУНКОВОГО ДЕМОДОСТУПУ
Вивчіть правила накладання штрафів, скачайте шпаргалки для самоаудиту та озбройтеся настановами від провідних експертів із трудових відносин, щоб відстояти свої інтереси та, за потреби, пом’якшити покарання.
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.