Врахуйте у своїй роботі, що стало підставою для заходу контролю й не допускайте помилок своїх колег

Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
Представники ГУ Держпраці у Київській області провели позапланову перевірку у ФОП-роботодавця, який займається роздрібною торгівлею овочами і фруктами в Київської області. Приводом для проведення заходу державного нагляду (контролю) стало звернення Березанської міськради щодо неофіційного працевлаштування працівника.
Факт допуску працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин було підтверджено під час заходу контролю.
Чекліст: приймаємо на роботу нового працівника
Посадовці ГУ Держпраці у Київській області склали акт і вручили припис. З урахуванням того, що суб’єкт господарювання перебуває на спрощеній системі оподаткування, його було попереджено.
Наразі відомо, що роботодавець вже офіційно оформив прийняття на роботу свого працівника.
Своєю чергою Держпраці наголошує, що допуск працівників до роботи без оформлення тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність
Джерело: ГУ Держпраці у Київській обл.
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.