На обговоренні профспілок — профстандарт медіатора трудових спорів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За допомогою медіатора сторони зможуть запобігти конфлікту або врегулювати спір шляхом переговорів

people.jpg

Створення та діяльність в організаціях комісій по трудових спорах

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт професійного стандарту «Трудовий медіатор (медіатор трудових спорів)».

Розробники професійного стандарту «Трудовий медіатор (медіатор трудових спорів)» — Профспілка працівників Агропромислового комплексу України, Міжнародна академія безперервного навчання та Громадська Спілка «Національна асоціація медіаторів трудових та корпоративних спорів».

Мета діяльності за професією — підготовка та проведення позасудової добровільної, конфіденційної, структурованої процедури медіації у трудових конфліктах (спорах).

Стандарт передбачає професійну кваліфікацію медіатора згідно з Національною рамкою кваліфікацій (НРК) — 5 рівень НРК.

За стандартом професійну кваліфікацію підтверджують:

  1. Диплом молодшого бакалавра.
  2. Сертифікат про базову підготовку медіатора, за програмою обсягом не менше 90 год. навчання, у т. ч. не менше 45 год. практичного навчання.
  3. Сертифікат про підготовку медіатора за кордоном за програмою, обсягом не менше 90 год. навчання, у т. ч. не менше 45 год. практичного навчання.
  4. Сертифікат про спеціалізовану підготовку трудового медіатора (медіатора з трудових спорів) за програмою, яка надає знання, уміння та навички, що відповідають вимогам цього професійного стандарту.

Стандарт містить перелік базових та спеціалізованих трудових функцій і дій медіатора:

  • при підготовці до медіації;
  • при відкритті медіації;
  • під час дослідження інтересів та потреб сторін;
  • під час пошуку та оцінки рішень;
  • при оформленні домовленостей сторін.

Обговорення професійного стандарту «Трудовий медіатор (медіатор трудових спорів)» проводитимуть до 31 січня 2024 р.

Ірина Матійко

За матеріалами ФПСУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
142

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
251

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
269

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15141

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді