Створення та діяльність в організаціях комісій по трудових спорах
СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт професійного стандарту «Трудовий медіатор (медіатор трудових спорів)».
Розробники професійного стандарту «Трудовий медіатор (медіатор трудових спорів)» — Профспілка працівників Агропромислового комплексу України, Міжнародна академія безперервного навчання та Громадська Спілка «Національна асоціація медіаторів трудових та корпоративних спорів».
Мета діяльності за професією — підготовка та проведення позасудової добровільної, конфіденційної, структурованої процедури медіації у трудових конфліктах (спорах).
Стандарт передбачає професійну кваліфікацію медіатора згідно з Національною рамкою кваліфікацій (НРК) — 5 рівень НРК.
За стандартом професійну кваліфікацію підтверджують:
- Диплом молодшого бакалавра.
- Сертифікат про базову підготовку медіатора, за програмою обсягом не менше 90 год. навчання, у т. ч. не менше 45 год. практичного навчання.
- Сертифікат про підготовку медіатора за кордоном за програмою, обсягом не менше 90 год. навчання, у т. ч. не менше 45 год. практичного навчання.
- Сертифікат про спеціалізовану підготовку трудового медіатора (медіатора з трудових спорів) за програмою, яка надає знання, уміння та навички, що відповідають вимогам цього професійного стандарту.
Стандарт містить перелік базових та спеціалізованих трудових функцій і дій медіатора:
- при підготовці до медіації;
- при відкритті медіації;
- під час дослідження інтересів та потреб сторін;
- під час пошуку та оцінки рішень;
- при оформленні домовленостей сторін.
Обговорення професійного стандарту «Трудовий медіатор (медіатор трудових спорів)» проводитимуть до 31 січня 2024 р.
Ірина Матійко
За матеріалами ФПСУ