Як увільнити через призов по мобілізації
30 січня 2024 р. у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань військової служби, мобілізації та військового обліку» № 10449 (далі — Законопроєкт № 10449).
Народний депутат Ярослав Железняк прогнозує дати й процедуру прийняття Законопроєкту № 10449.
Як оформити увільнення працівника через призов по мобілізації
Розгляд відбуватиметься в декілька етапів:
- Після того, як Законопроєкт № 10449 включать у порядок денний сесії, депутати зможуть скоротити строки подання альтернативних законопроєктів з 14-ти днів до 7-ми днів. За таке рішення вони мають окремо проголосувати і це може відбутися не раніше 06 лютого. Якщо таке скорочення підтримають більше як 226 депутатів, то Законопроєкт № 10449 можуть розглянути на найближчому пленарному тижні, орієнтовно 6—9 лютого.
- Комітет з оборони 6 лютого або пізніше проведе засідання, на якому прийме рішення підтримати урядовий законопроєкт або один з альтернативни. Таке засідання не відбудеться раніше голосування за скорочення термінів розгляду.
- Законопроєкт № 10449 винесуть на голосування у першому читанні — не раніше 7 лютого.
- Якщо в першому читанні депутати підтримають Законопроєкт № 10449 з кількістю голосів більше 226, потрібне ще одне голосування за скорочення строку правок. Для цього потрібно теж більше 226 голосів. Якщо проголосують за скорочення строку правок, — у депутатів буде сім днів, щоб їх подати. Якщо строк не скоротять, для подання правок буде 14 днів.
- Комітет з оборони розгляне правки і якщо їх буде багато, ця процедура триватиме декілька днів. Враховуючи навантаження і графік роботи ВРУ, то раніше ніж у кінці лютого Законопроєкт № 10449 на голосування до другого читання не винесуть.
- Фінальне голосування в другому читанні мають підтримати більше як 226 депутатів.
- Потім дуже ймовірно, що хтось з депутатів внесе блокуючу постанову і потрібно буде ще одне голосування, щоб дати можливість Спікеру ВРУ підписати Закон і відправити його на підпис Президенту.
- Президент має підписати Закон.
Щоб привести нормативно-правові акти у відповідність до Закону, також потрібен час. Законопроєкт № 10449 передбачає, що Закон, за винятком окремих його норм, набере чинності через один місяць з дня, наступного за тим, коли його опублікують.
Ірина Матійко
За матеріалами телеграм-каналу народного депутата Ярослава Железняка