Визначаючи особливості проходження практики студентами вищих (або ж професійно-технічних) навчальних закладів, спирайтеся на Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затверджене наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 № 93.
Оформлюємо практику студентів на підприємстві
Згідно з документом, роботодавці мають право зараховувати студентів на штатні посади. Для цього важливі такі умови:
- наявність відповідної вакансії на підприємстві;
- відповідність роботи вимогам програми практики;
- відведення на загальнопрофесійну підготовку за програмою практики щонайменше 50% часу.
Держпраці радить укладати зі студентами строковий трудовий договір. Відповідно, практикант отримуватиме заробітну плату за всіма передбаченими законом нормами. Прикметно, що за студентом одночасно зберігатиметься право на стипендію.
Зауважте: прийняття студентів є правом, але не обов'язком роботодавця.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Практика студентів є частиною процесу підготовки спеціалістів у закладах вищої освіти. Після її закінчення організація — база практики зобов’язана дати характеристику на кожного студента-практиканта, в якій оцінити якість підготовленого ним звіту.
Невід’ємною частиною навчального процесу у вишах є проходження виробничої практики на підприємстві. Бази практики (підприємства, що приймають практикантів) мають забезпечити належні умови для проходження практики на підприємстві та оформити усі необхідні документи. Обов’язок з оформлення частково покладається на плечі кадровику. Що та як слід оформити, розказуємо у статті.
Наказ про проходження практики на підприємстві має готувати кадрова служба. Доречно відносити такий наказ до групи наказів з кадрових питань із тривалим строком зберігання
У вищих навчальних закладах (далі — виші або ВНЗ) обов’язковою умовою є проведення для студентів практики. Оскільки для підготовки висококваліфікованих спеціалістів недостатньо надати їм у процесі навчання лише теоретичні знання. Потрібно також, щоб вони отримали і практичні навички, необхідні для їх майбутньої професії.