НАДС продовжує роз’яснювати аспекти роботи держслужбовців у воєнний час. Особливості проходження служби держслужбовцями, які виїхали за кордон після введення воєнного стану в Україні, викладені у роз’ясненні НАДС від 22.03.2022 № 150-р/з.
Алгоритми для роботодавця під час воєнного стану
НАДС зауважує, що не кожен державний службовець може працювати дистанційно на території України чи за її межами.
Держслужбовець з власної ініціативи і за згодою його безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу (за наявності) може виконувати завдання за посадою за межами адміністративної будівлі держоргану, в т. ч. числі за кордоном на період дії воєнного або надзвичайного стану в Україні чи в її окремих регіонах, та протягом 10 днів після його припинення . Відповідні зміни до пункту 9 Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом НАДС від 03.03.2016 № 50 викладені у наказі НАДС від 17.03.2022 № 20-22.
Перелік завдань для дистанційної роботи та строки їх виконання держслужбовець погоджує письмово, зокрема засобами телекомунікаційного зв’язку, з безпосереднім керівником.
НАДС наголошує, що держслужбовець може виконувати за межами адміністративної будівлі держоргану тільки ті завдання, які не потребують:
- використання інформації з обмеженим доступом;
- доступу до комп'ютерного, телекомунікаційного та/або програмного забезпечення, яке функціонує лише у межах приміщення державного органу;
- обов'язкового перебування в приміщенні державного органу.
Правила внутрішнього службового розпорядку можуть визначати додаткові й умови дистанційного виконання держслужбовцями завдань за посадою. Вони залежать від функцій і завдань кожного держоргану (Лист НАДС від 25.03.2022).
експерт Експертус Кадри,
За матеріалами НАДС