Дронщик, пілот чи оператор: що про роботу з БПЛА говорить Класифікатор професій?

Як регулюються правила польотів, підкаже експерт із професійної класифікації Юрій Юров

Дронщик, пілот чи оператор: що про роботу з БПЛА говорить Класифікатор професій?Дрон — це безпілотний літальний апарат (БПЛА) без екіпажу на борту з різним ступенем автономності. БПЛА використовують у різних галузях економіки і не тільки. Мета — для картографічних зйомок, телетрансляцій, кінозйомок, реклами, метеорологічних спостережень, гасінні пожеж тощо. В аграрній сфері дрони роблять знімки з висоти, створюють 3-D карти, садять насіння, вносять мінеральні добрива і хімічні препарати, контролюють посіви, допомагають в іригації та інші подібні роботи. У сільському господарстві, приміром, стежать за тваринами.

Які обов’язки доручити оператору дрона

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП), передбачає професійну назву роботи «Оператор наземних засобів керування безпілотним літальним апаратом» із кодом КП 3144.

Дронщик, пілот чи оператор: що про роботу з БПЛА говорить Класифікатор професій? Типові завдання та обов’язки оператора наземних засобів керування безпілотним літальним апаратом

Правила виконання польотів безпілотними авіаційними комплексами державної авіації України затверджені наказом Міноборони від 08.12.2016 № 661. Вони визначають порядок організації та проведення польотів безпілотних авіаційних комплексів та є обов’язковими для керівництва і виконання всіма суб’єктами авіаційної діяльності.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
180557

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
1436

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1541

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді