Держпраці пояснила, яким кваліфікаційним вимогам має відповідати особа, щоб вести військовий облік
Для визначення питань щодо ведення військового обліку варто спиратися на Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений Постановою Кабінету міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487.
Наказ про стан військового обліку
Так, і в державних органах, і в органах місцевого самоврядування, а також на підприємствах (в установах та організаціях) обов’язки вести військовий облік покладають на працівників служби персоналу (управління персоналом).
А от якщо таких немає за штатом, цю справу можна доручити особі, яка веде облік працівників.
Зауважте: особа, яка веде військовий облік, має відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним для інспектора з військового обліку (згідно з національним класифікатором ДК 003:2010 «Класифікатор професій»).
Відповідаємо на запитання:
А от за належну організацію військового обліку відповідає керівник підприємства (п. 8 Порядку).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Порушення правил військового обліку — досить поширена проблема на сьогодні. Розглянемо, яка відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством та які особливості притягнення до відповідальності за порушення ведення військового обліку.
Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.