5 відповідей, які має знати бізнес про програму релокації підприємств

Уряд спільно з Мінекономіки продовжує евакуацію українських підприємств, які знаходяться у зоні активних бойових дій. Вже переміщено 108. Що необхідно знати про програму?

5 відповідей, які має знати бізнес про програму релокації підприємств

Наразі бізнес може отримати допомогу в переміщенні свого обладнання на безпечні території нашої країни, пошуку виробничих приміщень та розселенні працівників. Із зони бойових дій вже переміщено 108 підприємств, а 48 компаній відновили свою роботу на новому місці, ще 50 знаходяться на етапі транспортування. Мінекономіки продовжує приймати заявки від бізнесу та відповідає на найпопулярніші запитання щодо зміни локації.

Як подати заявку, щоб евакуювати підприємство із зони бойових дій

Якими нормативними документами регламентовано релокацію підприємств?

Наразі реалізація програми здійснюється на основі двох нормативно-правових актів:

Постанова Уряду № 305 від 17.03.2022: регламентує безоплатне перевезення майна вітчизняних підприємств, установ та організацій згідно з переліком, який формується Міністерством економіки й передається до Міністерства інфраструктури;

Розпорядженням Уряду № 245-р від 25.03.2022: передбачає план невідкладних заходів з переміщення у разі потреби виробничих потужностей суб’єктів господарювання з територій, де ведуться бойові дії та/або є загроза бойових дій, на безпечну територію.

Для розв’язання питань, які виникають у зв’язку із втіленням програми, у Міністерстві економіки створена робоча група під керівництвом першого заступника міністра економіки Деніса Кудіна, за участі Міністерства інфраструктури, Міністерства розвитку громад і територій, а також Федерації роботодавців України. Безпосереднім координатором програми є Ігор Дядюра, заступник міністра економіки.

Які підприємства можуть брати участь у програмі релокації із зони бойових дій?

Заявку може подати будь-яке підприємство. Після обробки усіх запитів Мінекономіки визначає черговість релокації компаній.

У пріоритеті стратегічні підприємства та компанії, які виробляють товари першої необхідності. Підприємства, які мають змогу самотужки перевезти своє обладнання, отримають допомогу з логістичних питань.

Як здійснюється релокація підприємства із зони бойових дій?

Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників. У зоні безпосередніх бойових дій та через гуманітарні коридори релокація не проводиться.

Який перелік першочергових заходів, пов’язаних з такою релокацією?

Спершу компанії необхідно заповнити заявку на участь у програмі.

У формі необхідно вказати ЄДРПОУ підприємства, адресу виробництва, визначити потреби до виробничого приміщення (обсяги використання електроенергії, газу, води), кількість працівників та обладнання, спосіб транспортування, орієнтовний термін монтажу обладнання на новому місці тощо.

Пріоритет у черговості релокації мають підприємства, які можуть самотужки забезпечити демонтаж та перевезення своїх потужностей до найближчої станції АТ «Укрзалізниця».

Мінекономіки наголошує, що під час заповнення заявки важливо максимально деталізувати інформацію про підприємство, що спростить та пришвидшить процес подальшого транспортування.

Яка процедура розгляду заявок?

Станом на 28 березня Мінекономіки одержало 1164 заявки.

Перший етап в опрацюванні заявок – видалення повторних форм, запитів з неповною інформацією. Потім заявки відсортовуються за пріоритетністю – в першу чергу на релокацію можуть розраховувати виробничі підприємства. Фахівці Мінекономіки зв’язуються з претендентами на релокацію та уточнюють всю необхідну інформацію.

Далі заявка передається спеціально призначеним відповідальним фахівцям до однієї з обладміністрацій, які їх приймають. Зараз підприємства можуть переїхати до дев’яти областей, а саме:

  • Закарпатської,
  • Львівської,
  • Івано-Франківської,
  • Тернопільської,
  • Хмельницької,
  • Чернівецької,
  • Вінницької,
  • південних територій Волинської й Рівненської.

Фахівці в областях контактують з підприємством, спільно шукають варіанти для розміщення виробничих потужностей, розв'язують питання оренди, підключення мереж, розселення персоналу та членів їх родин.

Кадрове діловодство під час війни

Далі заявка надходить до логістів. Головним перевізником виступає АТ «Укрзалізниця». АТ «Укрпошта» відповідає за підвезення обладнання до залізничної станції, а також може виступати оператором, адже забезпечує оперативне проходження блокпостів, оформлює транспортні накладні й інші документи, що дозволяють компенсувати підприємству витрати на транспортування.

Важливо! Рішення про релокацію підприємства не передбачає перевезення всіх ФОПів, які на ньому працюють. Вони мають подавати заявки окремо.

Після прибуття на нове місце підприємство монтує обладнання, підключається до мереж, запускає роботу. Фахівці обладміністрацій сприяють і допомагають компанії в облаштуванні. Державна служба зайнятості додатково співпрацює з підприємствами задля працевлаштування нових робітників, а Держпраці консультує у сфері гарантій безпеки життя і здоров’я працівників.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, з першого дня війни команда Експертус Кадри продовжує надавати професійну підтримку, публікувати роз’яснення про роботу в умовах воєнного стану. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете

передплатити наш електронний журнал «Кадровик-01» або систему «Експертус Кадри»

.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді