Одним зі святкових днів в Україні є Пасха (Великдень), який припадає на неділю (ст. 73 КЗпП).
Стаття 67 КЗпП скеровує: якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто у цьому році 25 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.
Як оформити призупинення трудових відносин на час воєнного стану
Однак, Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX від 15.03.2022 р. (далі – Закон № 2136) ввів додаткові правила на час війни.
Зокрема ч. 6 ст. 6 Закону № 2136 регламентує: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України.»
Таким чином, у період дії воєнного стану не діють вищезазначені статті КЗпП України. Отже, немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136, під час війни працівники мають працювати в понеділок 25 квітня з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.
Джерело: ГУ Держпраці у Одеській області
Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.
Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!
Відновлюємо економіку України разом