Частина перша статті 24 КЗпП скеровує: трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові зарплату та забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Під час війни особливості оплати праці визначає Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (далі — Закон № 2136).
Відповідно до частини 2 статті 10 Закону № 2136 роботодавець, зокрема, вживає всіх можливих заходів щоби працівники вчасно отримали зарплату.
Відсутність коштів через зменшення кількості замовлень, обсягів продажів та інші подібні обставини — нормальні ризики господарської діяльності.
Хто і за яких умов може не виплатити заробітну плату під час воєнного стану, роз’яснили експерти системи «Експертус Кадри» на прикладах.
Щоб вберегтися від штрафів, дотримайте вимог законодавства та професійних рекомендацій
редакція порталу «Кадровик-01»
Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.
Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри» чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!
Все буде Україна