Роботодавці письмово інформуватимуть працівників про передачу підприємства іншому власнику
У які документи внести зміни після реорганізації підприємства чи філії
Третій закон, який ВРУ ухвалила 25 квітня 2024 року,— Закон України «Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб’єкта господарювання» (законопроєкт від 29.11.2022 № 8244). У такій редакції назву закону виклали до другого читання.
Закон приводить законодавства про працю у відповідність до положень Директиви Ради № 2001/23/ЄС від 12.03.2001 та удосконалює правовий захист працівників у разі зміни власника підприємства.
Передачею суб’єкта господарювання у розумінні КЗпП вважатимуть зміну власника підприємства, його реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, перетворення), виділ, а також зміну власника/користувача майна або його частини, за яким стоїть організована група ресурсів, що використовує роботодавець. У зв’язку із цим КЗпП доповнять новою статтею 36-1.
У разі передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем. Права і обов’язки за трудовими договорами, що існували між працівниками і колишнім роботодавцем, переходять до нового роботодавця.
Не пізніше ніж за 10 робочих днів до такої передачі письмово або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій профспілку, уповноважених представників працівників, а якщо їх немає — працівників інформують:
- про дату або орієнтовну дату передачі суб’єкта господарювання;
- про причини такої передачі;
- про правові, економічні та соціальні наслідки таких дій для працівників;
- будь-які заходи, передбачені стосовно працівників.
Про зміни істотних умов праці, до яких призвела передача, працівника повідомляють не пізніше ніж за два місяці.
У разі звільнення працівника через зміну істотних умов трудового договору на шкоду працівникові, роботодавець вважається таким, що несе відповідальність за завершення трудового договору або трудових відносин.
Олена Петровська