Декларації: хто потрапить під повну перевірку

У НАЗК уточнили, що сам факт повної перевірки ще не є свідченням наявності порушень

Декларації: хто потрапить під повну перевірку

Національне агентство з питань запобігання корупції нагадало, що наразі застосовують новий ризик-орієнтований підхід до перевірки декларацій, першочергово аналізуючи ті матеріали, що мають вищі показники ризикованості. Таким чином, пояснили у НАЗК, є змога «дістатися» до тих декларантів, кого раніше оминали увагою. Це насамперед керівники регіональних органів влади і контролю, очільники держпідприємств, голови місцевих рад і районних державних адміністрацій тощо.

У Нацагентстві розповіли що перевірка розпочинається зі з’ясування достовірності задекларованих відомостей. Для цього уповноважена особа НАЗК отримує декларацію для перевірки через автоматизований розподіл і звіряє внесені дані з інформацією в реєстрах.

За відсутності даних в реєстрах до декларанта можуть звернутися з проханням надати відповідні документи з поясненнями.

У НАЗК також зауважили, що, з огляду на суму виявлених розбіжностей, виокремлюють неточні та недостовірні відомості.

За результатами повної перевірки декларанту надсилають примірник довідки, і особа повинна впродовж 10 днів подати достовірні дані. Також НАЗК може передавати до компетентних органів обґрунтовані висновки про виявлені порушення. 

За інформацією Національного агентства з питань запобігання корупції

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Затвердження, погодження та призначення відповідального за антикорупційну програму юридичної особи

Яким вимогам має відповідати антикорупційна програма юридичної особи? Яку назву посади передбачити в штатному розписі для особи, відповідальної за її реалізацію? Чи можна поєднати виконання цієї функції з безпосередніми посадовими обов’язками? Про це і не тільки — тут і зараз
8027

Запобігання корупції в органах державної влади і місцевого самоврядування

Ухвалене наприкінці 2014 року нове антикорупційне законодавство визначило стратегію антикорупційної політики держави, створило правові, організаційні й інституційні засади її діяльності у сфері запобігання та протидії корупції.
3710

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді