18 травня починає діяти «мобілізаційний» закон
Як увільнити через призов по мобілізації
18 травня 2024 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-IX (далі — Закон № 3633). Виняток — зміни до частин четвертої і п’ятої статті 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII щодо військово-транспортного обов’язку, які почнуть діяти з 18 грудня 2024 року.
Експерти підготували докладний огляд основних новацій Закону № 3633:
- які впливатимуть на обов’язки роботодавців;
- мають знати кадровик та відповідальний за ведення військового обліку;
- впливатимуть на вибір кандидатів на бронювання;
- встановлюють повноваження певних органів.
Закон № 3633 зобов’язав громадян України, які перебувають на військовому обліку, уточнити дані. З’ясувати, коли і як це зробити працівникам, яких заходів вжити роботодавцю, допоможе консультація:
Про оновлені обов’язки працівників, що зробити роботодавцю, як обмеження для працівників-порушників можуть вплинути на роботодавця та інші новації аналітик Експертус Кадри, юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку Юлія Видиборець розповідає на вебінарі Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки.
КМУ отримав завдання переглянути порядок бронювання військовозобов’язаних з урахуванням вимог Закону № 3633 та прийняти відповідні нормативно-правові акти протягом одного місяця. Допоки автоматично продовжили строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, які Мінекономіки надало військовозобов’язаним працівникам відповідними рішеннями згідно з постановою КМУ від 27.01.2023 № 76, та які не закінчилися на 7 травня 2024 року.
Олена Петровська