МОЗ ухвалило зміни до правил вступу до інтернатури

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Зміни діють з 15 травня

МОЗ ухвалило зміни до правил вступу до інтернатури

Як приймати на роботу

МОЗ наказом від 06.05.2024 № 788 внесло зміни до Положення про інтернатуру, затвердженого наказом МОЗ від 22.06.2021 № 1254 (далі — Положення), які діють з 15 травня 2024 р. Також урахували зміни за наказом МОЗ від 11.05.2024 № 820.

Положення встановлює правила, за якими розподіляють, планують навчання та зараховують випускників медичних спеціальностей до інтернатури.

Після 15 травня 2024 р. МОЗ поінформує заклади освіти, які навчають студентів за спеціальністю 22 «Охорона здоров’я», про вакантні посади лікарів (фармацевтів/провізорів) — інтернів у різних регіонах та за різними спеціальностями. Цю інформацію розмістять на офіційних сайтах закладів.

У Положенні змінили формулу обрахунку конкурсного балу. Конкурсний бал — це підстава для рейтингового розподілу в інтернатуру. Такий розподіл проводить комісія закладу вищої освіти. Навчатися в інтернатурі за бюджетні кошти зможуть і студенти-контрактники. Іноземці, особи без громадянства та громадяни України, які отримали освіту за кордоном, не беруть участь у рейтинговому розподілі.

Випускники за спеціальністю 228 «Педіатрія» зможуть проходити інтернатуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби», а випускники за спеціальністю 222 «Медицина» — за спеціальністю «Педіатрія» та «Дитяча хірургія».

З 2024 року іноземці та особи без громадянства зможуть вступати на підготовку за програмою первинної спеціалізації «Загальна лікарська практика» та продовжувати навчання на програмі підготовки в інтернатурі за скороченим терміном, якщо отримають сертифікат про рівень володіння державною мовою не нижче середнього рівня першого ступеня.

Для випускників, які вступають до інтернатури, з 2024 року збільшили з двох до трьох років термін проходження інтернатури за спеціальністю «Фізична та реабілітаційна медицина». Ввели нову спеціальність — «Судово-медична експертиза».

Бази стажування зараховують до інтернатури на посади інтернів за наказом керівника закладу охорони здоров’я. У наказі про зарахування в інтернатуру вказують спеціальність інтернатури, заклад вищої освіти, в якому проводитиметься освітня частина підготовки в інтернатурі, та заклад охорони здоров’я, в якому інтерна призначили на відповідну посаду та / або він проходить практичну частину підготовки в інтернатурі. Щоб випусника зарахували до інтернатури — він має подати документи до 20 липня поточного року.

Також внесли зміни до:

  • наказу МОЗ «Про особливості проходження інтернатури в умовах воєнного стану» від 26.07.2022 № 1327;
  • Положення про військову інтернатуру, затвердженого наказом МОЗ від 06.09.2022 № 1599.

Ірина Матійко

За інформацією МОЗ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
81

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
191

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
231

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14944

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9952

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді