Профспілки розпочали переговори, щоб визначитися з пропозиціями про розмір мінімальної зарплати на наступний рік
Розмір мінімальної заробітної плати
Федерація профспілок України розпочала переговори з Мінекономіки про встановлення розміру мінімальної зарплати на 2025 рік.
За підрахунками Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2025 році складе 9639 грн. У цінах квітня 2024 року цей показник склав 8611 грн. Тому розмір мінімальної зарплати має бути не нижче цього показника. Проте рішення підвищити мінімальну зарплату необхідно приймати з урахуванням реалій та фінансових можливостей бюджету.
Представник Мінфіну доповів, що у проєкті Бюджетної декларації, яку подали до КМУ, врахували показник мінімальної зарплати на 2025 рік на рівні 8000 грн. Розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС на 2025 рік прогнозують на рівні грудня 2024 року. Його визначать в кінці поточного року.
Профспілки пропонують шукати рішення між двома показниками:
- фактичним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін — 9639 грн;
- розміром 50% від прогнозної середньомісячної зарплати працівників на кінець 2024 року. За попередніми розрахунками профспілок — 10 905 грн.
Заступник Голови СПО роботодавців Сергій Біленький висловився за те, щоб підвищити мінімальну зарплату у 2025 році до 8500 грн.
Всі сторони озвучили свої пропозиції та планують повернутися до переговорів у разі позитивних тенденцій в економіці.
Людмила Герега
За інформацією ФПУ
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті