Хто може стати на військовий облік дистанційно, — зміни у Порядку

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства, Київ
Громадяни України, що постійно проживають за кордоном, можуть стати на військовий облік через дипломатичну установу

Хто може стати на військовий облік дистанційно, — зміни у Порядку

КМУ постановою від 07.06.2024 № 675 вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487.

До змін громадяни, які вибули за межі України на строк більше трьох місяців та яких зняли з військового обліку, протягом 30 днів були зобов’язані особисто стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК), СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів за їх вибором.

Наразі, громадяни України, що постійно проживають за кордоном, зобов’язані стати на військовий облік одним із способів:

  • особисто відвідати ТЦК;
  • через закордонну дипломатичну установу України особисто або засобами поштового зв’язку разом з копією першої сторінки паспорта для виїзду за кордон подати заяву про взяття на військовий облік у довільній формі до ТЦК, Центрального управління або регіонального органу СБУ або підрозділу розвідувальних органів, де їх зняли з військового обліку.

Дипломатична установа надішле заяву з документами на адресу електронної пошти відповідного органу у семиденний строк.

Також визначили, що особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку не обов’язкова

Призовників на військово-лікарську комісію для медичного огляду під час воєнного стану направляють лише у разі, якщо їх приймають на військову службу у добровільному порядку.

Людмила Герега

За інформацією КМУ

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий облік

Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
43734

Документи для повідомлення про зміну облікових даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста

У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.
37346

Наказ про стан військового обліку

Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2024 рік і завдання з військового обліку на 2025 рік за зразком від наших експертів.
89554

Військовий облік жінок

Військовий облік жінок в Україні — тема, яка є досить актуальною останні кілька років. Найбільш актуальні питання: граничний вік перебування на військовому обліку жінок; що містить нова редакція наказу про військовий облік жінок; перелік професій жінок на військовий облік; алгоритм взяття на військовий облік жінок. Все про військовий облік жінок читайте у статті, що підготували наші експерти.
33769

Зразок наказу про покладення обов’язків із ведення військового обліку

Ведення військового обліку на підприємстві — це важлива частина організації діяльності, що спрямована на забезпечення своєчасної та правильної інформації щодо військовозобов’язаних працівників. Відповідальний за ведення військового обліку займається організацією та контролем обліку військовозобов’язаних працівників, а також взаємодіє з органами військового управління. Усе про наказ про ведення військового обліку — у статті.
98496

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді