Громадяни України, що постійно проживають за кордоном, можуть стати на військовий облік через дипломатичну установу

КМУ постановою від 07.06.2024 № 675 вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487.
До змін громадяни, які вибули за межі України на строк більше трьох місяців та яких зняли з військового обліку, протягом 30 днів були зобов’язані особисто стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК), СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів за їх вибором.
Наразі, громадяни України, що постійно проживають за кордоном, зобов’язані стати на військовий облік одним із способів:
- особисто відвідати ТЦК;
- через закордонну дипломатичну установу України особисто або засобами поштового зв’язку разом з копією першої сторінки паспорта для виїзду за кордон подати заяву про взяття на військовий облік у довільній формі до ТЦК, Центрального управління або регіонального органу СБУ або підрозділу розвідувальних органів, де їх зняли з військового обліку.
Дипломатична установа надішле заяву з документами на адресу електронної пошти відповідного органу у семиденний строк.
Також визначили, що особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку не обов’язкова
Призовників на військово-лікарську комісію для медичного огляду під час воєнного стану направляють лише у разі, якщо їх приймають на військову службу у добровільному порядку.
Людмила Герега
За інформацією КМУ
У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.
Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2024 рік і завдання з військового обліку на 2025 рік за зразком від наших експертів.
Військовий облік жінок в Україні — тема, яка є досить актуальною останні кілька років. Найбільш актуальні питання: граничний вік перебування на військовому обліку жінок; що містить нова редакція наказу про військовий облік жінок; перелік професій жінок на військовий облік; алгоритм взяття на військовий облік жінок. Все про військовий облік жінок читайте у статті, що підготували наші експерти.
Ведення військового обліку на підприємстві — це важлива частина організації діяльності, що спрямована на забезпечення своєчасної та правильної інформації щодо військовозобов’язаних працівників. Відповідальний за ведення військового обліку займається організацією та контролем обліку військовозобов’язаних працівників, а також взаємодіє з органами військового управління. Усе про наказ про ведення військового обліку — у статті.
Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.