У Державній службі з питань праці нагадали вимоги Кодексу законів про працю України (ст. 119 ч. 3):
За працівниками, направленими для проходження базової військової служби, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.
У відомстві уточнили, що виплата грошового забезпечення таким працівникам відбувається за рахунок коштів державного бюджету.
Якщо ж під час служби особи на підприємстві відбувається скорочення чисельності або штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, слід зважати на вимоги ст. 42 КЗпП (ч. 2), за якою деякі категорії працівників мають переважне право на залишення на роботі (за однакового рівня кваліфікації та продуктивності). До таких, зокрема, належать:
- учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, а також особи, реабілітовані відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу;
- працівники з числа колишніх військовослужбовців строкової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, — впродовж двох років з дня звільнення зі служби.
На практичному прикладі у Держпраці повідомили про запобігання ситуаціям, коли військовослужбовця скорочують під час служби.
За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці