Періоди роботи за межами України підтверджуватимуть за новими правилами

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Діє Закон, який врегульовує порядок обчислення страхового стажу для виходу на пенсію

Періоди роботи за межами України підтверджуватимуть за новими правилами

Із 1 січня 2024 року зріс страховий стаж для виходу на пенсію

З 23 червня 2024 р. діє Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення» від 25.04.2024 № 3674-ІХ (законопроєкт від 03.07.2023 № 9453).

До страхового стажу, зокрема, зарахують періоди роботи / військової служби за межами України на умовах ратифікованих міжнародних договорів. Якщо договори не укладали, стаж зараховуватимуть у порядку, що визначить КМУ.

Коли призначатимуть пенсію в Україні, не зарахують період роботи на країну-агресора після 2014 року. До вислуги років не зарахують періоди військової служби з 19 лютого 2014 року у силових структурах, у незаконних органах влади на тимчасово окупованій території України, — в окупаційній адміністрації держави-агресора, у незаконних судових або правоохоронних органах, а також періоди добровільної участі у незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях та / або у збройних формуваннях держави-агресора.

Пенсіонерам, які перемістилися з тимчасово окупованої на підконтрольну Україні територію, щоб відновити пенсію, достатньо письмової заяви про те, що вони не одержують пенсію від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації.

Щорічно ідентифікуватимуть пенсіонерів, які тимчасово проживають за кордоном, щоб продовжувати їм виплати пенсій. Фізичну ідентифікацію проводитимуть в ПФУ або в особистому електронному кабінеті на веб-порталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис», відеоконференцзв’язку або через посвідчення у консульській установі факту, що особа є живою.

Відповідними нормами доповнили Закони України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

КМУ протягом трьох місяців має привести нормативно-правові акти у відповідність до Закону № 3674.

Ірина Матійко

За інформацією газети «Голос України»

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118834

Призначення пенсії в умовах воєнного стану

Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
290

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
56209

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76377

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді