КМУ затвердив порядок базової загальновійськової підготовки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Громадяни України, які здобувають вищу освіту, розпочнуть підготовку з 1 вересня 2025 року

КМУ постановою від 21.06.2024 № 734 затвердив Порядок проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, та поліцейських.

До навчальних планів закладів вищої освіти всіх форм власності як окрему дисципліну включать базову загальновійськову підготовку (далі — базова підготовка), під час якої громадяни України здобудуть військово-облікову спеціальність та необхідні навички й уміння.

Базову підготовку регламентує стаття 10-1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII.

Проходити базову підготовку будуть чоловіки, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти. Жінки проходитимуть таку підготовку добровільно. За навчальним планом базову підготовку також будуть проходити:

  • курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
  • курсанти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських;
  • поліцейські, коли проходять первинну професійну підготовки у закладах освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських.

Від базової підготовки звільнять громадян:

  • яких за станом здоров’я визнали непридатними до військової служби;
  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які проходили військову службу;
  • які мають сертифікат про проходження базової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності.

Теоретична підготовка базової підготовки включається до навчальних планів закладів вищої освіти для здобувачів освіти на основі:

  • повної загальної середньої освіти — на другому році навчання;
  • освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра та освітнього ступеня молодшого бакалавра — на першому році навчання.

Організовувати та супроводжувати базову загальновійськову підготовку здобувачів вищої освіти та поліцейських будуть Міноборони, МОН, МВС, інші держоргани та органи місцевого самоврядування (за згодою), до сфери управління яких належать заклади вищої освіти та заклади освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, та Генштаб ЗСУ.

МОН та МВС до 30 грудня поточного року надають Генштабу ЗСУ узагальнену інформацію про чисельність здобувачів вищої освіти. Генштаб ЗСУ проведе відповідні розрахунки, щоб забезпечити практичну підготовку базової підготовки, розробить та затвердить план розподілу місць.

Здобувачі вищої освіти, які успішно завершили базову підготовку та склали Військову присягу, отримують сертифікат про проходження базової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності встановленого зразка. Сертифікат видаватиме навчальна військова частина або заклад освіти, в якому проводилася практична підготовка базової підготовки.

Новий «мобілізаційний» закон — огляд змін

Ірина Матійко

За інформацією КМУ

Як дізнатися, чи актуальна ВОС у військово-обліковому документі працівника

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67088

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
243

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
398

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
413

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15672

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді