Відкритий вебінар для кадровиків 16.06.2022
Державна служба зайнятості з 24 лютого працевлаштувала 93 тисячі осіб. Найчастіше нове робоче місце українцям вдалося знайти в таких галузях:
- сільське господарство - 38%,
- переробна промисловість - 14%,
- торгівля - 12%.
Нагадаємо, що наразі Державна служба зайнятості спростила форми заяв про надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю. Реєстрація безробітних у службі зайнятості можлива такими способами:
- особисто, під час відвідування центру зайнятості;
- через державний вебпортал електронних послуг або застосунок «Дія»;
- для осіб, які перебувають на небезпечній території — за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку (через Google-форми, чат-бот, електронну пошту тощо).
З початку березня 2022 року в службі було зареєстровано 23 тисячі ВПО. Нову роботи за сприяння служби знайшли майже 4 тисячі переселенців, найбільше в переробній промисловості, торгівлі, сільському господарстві.
Оновленням у взаємодії з центром зайнятості є можливість розірвати трудовий договір в односторонньому порядку для ВПО та громадян, які перебувають на території, де ведуться бойові. Для цього в будь-якому центрі зайнятості треба подати заяву на ім'я роботодавця про припинення трудового договору (одночасно із заявою про бажання отримати статус безробітного). Своєю чергою служба зайнятості бере на себе обов’язок повідомити про це роботодавця, Пенсійний фонд і податкову службу.
Новацією в підтримку роботодавців і працівників є компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Програма орієнтована на роботодавців, які в період воєнного стану працевлаштовують переселенців на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, та забезпечують працевлаштування таких осіб з розміром заробітної плати не нижчим за розмір мінімальної винагороди.
Подати заяву для отримання такої компенсації можна особисто під час відвідування центру зайнятості або на електронну пошту центру. Онлайн — через портал державних послуг Дія. Компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень за кожну працевлаштовану особу щомісяця, загальна тривалість виплати — 2 місяці. За інформацією Державної служби зайнятості, компенсацією вже скористалися майже 3 тисячі роботодавців за працевлаштування 5000 внутрішньо переміщених осіб. Урядом в рамках цієї програми виділено 200 млн грн.