Профспілка не надає інформацію про зміну керівництва: відповідальність

ФПСУ розповіла про можливі наслідки ігнорування держреєстру

Профспілка не надає інформацію про зміну керівництва: відповідальність

У Федерації профспілок пояснили, чи передбачена відповідальність за неподання відомостей для державної реєстрації, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру (про зміну керівника/членів керівного органу) або відомостей про таких осіб профспілкової організації. 

Так, насамперед у ФПСУ нагадали, що профспілкова організація є окремою юридичною особою, яка набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.

Хто погоджує звільнення голови профспілки

Цивільний кодекс України передбачає, що юридичні особи підлягають державній реєстрації. Відповідна інформація включається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Тут фіксують, зокрема, дані щодо організаційно-правової форми юрособи, її найменування, розташування, органів управління, філій та представництв тощо. Вносяться також і відомості про керівника. 

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» передбачає, що:

  • суб’єкти держреєстрації несуть відповідальність (у порядку, встановленому законом) за порушення законодавства у сфері державної реєстрації;
  • відшкодування заподіяної шкоди відбувається на підставі судового рішення, що набрало законної сили;
  • засновники (учасники) юридичної особи несуть відповідальність за відповідність установчих документів законодавству (а також за відповідність перекладу тексту документів у деяких випадках);
  • винні особи несуть відповідальність (у встановленому законом порядку) за внесення до установчих документів (або інших документів, що подаються для державної реєстрації) завідомо неправдивих відомостей, а також за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої інформації про кінцевого бенефіціарного власника.

Так, штраф може становити від 1000 до 20 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за:

  • внесення завідомо неправдивих відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юрособи;
  • неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника;
  • ненадання особами-резидентами (фізичними та юридичними), які є засновниками (учасниками) юридичних осіб, на запит юридичних осіб інформації, необхідної для подання юридичною особою для внесення або актуалізації в Єдиному державному реєстрі інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи.

У ФПСУ додали, що за неподання відомостей для державної реєстрації, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру про зміну керівника/членів керівного органу або відомостей про таких осіб, відповідальність не передбачена. Проте Цивільний кодекс України встановлює, що зміни до установчих документів юридичної особи, які стосуються відомостей, включених до Єдиного державного реєстру, набирають чинності для третіх осіб з дня їх державної реєстрації. Тобто наслідком ненадання інформації може стати визнання рішень керівництва профспілки недійсними.

За інформацією Федерації професійних спілок України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
809

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529482

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді