Профспілка не надає інформацію про зміну керівництва: відповідальність

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
ФПСУ розповіла про можливі наслідки ігнорування держреєстру

Профспілка не надає інформацію про зміну керівництва: відповідальність

У Федерації профспілок пояснили, чи передбачена відповідальність за неподання відомостей для державної реєстрації, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру (про зміну керівника/членів керівного органу) або відомостей про таких осіб профспілкової організації. 

Так, насамперед у ФПСУ нагадали, що профспілкова організація є окремою юридичною особою, яка набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.

Хто погоджує звільнення голови профспілки

Цивільний кодекс України передбачає, що юридичні особи підлягають державній реєстрації. Відповідна інформація включається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Тут фіксують, зокрема, дані щодо організаційно-правової форми юрособи, її найменування, розташування, органів управління, філій та представництв тощо. Вносяться також і відомості про керівника. 

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» передбачає, що:

  • суб’єкти держреєстрації несуть відповідальність (у порядку, встановленому законом) за порушення законодавства у сфері державної реєстрації;
  • відшкодування заподіяної шкоди відбувається на підставі судового рішення, що набрало законної сили;
  • засновники (учасники) юридичної особи несуть відповідальність за відповідність установчих документів законодавству (а також за відповідність перекладу тексту документів у деяких випадках);
  • винні особи несуть відповідальність (у встановленому законом порядку) за внесення до установчих документів (або інших документів, що подаються для державної реєстрації) завідомо неправдивих відомостей, а також за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої інформації про кінцевого бенефіціарного власника.

Так, штраф може становити від 1000 до 20 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за:

  • внесення завідомо неправдивих відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юрособи;
  • неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника;
  • ненадання особами-резидентами (фізичними та юридичними), які є засновниками (учасниками) юридичних осіб, на запит юридичних осіб інформації, необхідної для подання юридичною особою для внесення або актуалізації в Єдиному державному реєстрі інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи.

У ФПСУ додали, що за неподання відомостей для державної реєстрації, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру про зміну керівника/членів керівного органу або відомостей про таких осіб, відповідальність не передбачена. Проте Цивільний кодекс України встановлює, що зміни до установчих документів юридичної особи, які стосуються відомостей, включених до Єдиного державного реєстру, набирають чинності для третіх осіб з дня їх державної реєстрації. Тобто наслідком ненадання інформації може стати визнання рішень керівництва профспілки недійсними.

За інформацією Федерації професійних спілок України

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
82

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
197

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
233

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14949

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9955

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді