Оберіть свою знижку на експертно-правову систему Експертус Кадри
НАДС надало роз’яснення на актуальні запитання щодо присвоєння рангів державним службовцям в умовах війни
Коли присвоїти ранг держслужбовцю, який під час випробувального терміну був мобілізований або вступив до тероборони?
Частина п'ята статті 35 Закону України «Про державну службу» скеровує: якщо державний службовець у період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, перебуванням у додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або з інших поважних причин, строк випробування продовжується на відповідну кількість днів, протягом яких він фактично не виконував посадові обов’язки. Отже, ранг державному службовцю, який під час випробування був відсутній на роботі у зв'язку з участю у воєнних діях, присвоюється після завершення випробування. Тобто перебіг строку випробування зупиняється і продовжується на ту кількість днів, які був відсутній державний службовець.
Коли присвоювати чергові ранги держслужбовцям, які проходять військову службу?
Державному службовцю, увільненому від виконання обов’язків на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації або на особливий період, період проходження такої військової служби зараховується до стажу роботи для присвоєння чергового рангу (абз. 3 п. 9 Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2016 року № 306).
Таким чином, якщо у держслужбовця виникло право на присвоєння чергового рангу в період участі у воєнних діях, то йому присвоюється відповідний ранг.
Ситуації на підприємствах України змінюються щодня: оформленя дистанційної роботи, призупинення трудових договорів, увільнення мобілізованих працівників. У кадровиків голова йде обертом від нововведень в законодавстві. Як організувати роботу, щоб після перемоги не наразитися на штрафи?
Джерело: НАДС