1) Як здійснювати оплату праці державних службовців і працівників під час воєнного стану при роботі понад 40 годин на тиждень?
Тривалість робочого часу держслужбовців регламентують частина перша та друга статті 56 Закону України «Про державну службу» та продовжує становити 40 годин на тиждень.
Водночас, відповідно до частини четвертою цієї статті Закону, для виконання невідкладних або непередбачуваних завдань державні службовці, для яких законом не передбачено обмежень щодо роботи, на підставі наказу (розпорядження) керівника державної служби, про який повідомляється виборний орган первинної профспілкової організації (за наявності), зобов’язані з’явитися на службу і працювати понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час.
За роботу в зазначені дні (час) держслужбовці отримують грошову компенсацію у розмірі та порядку, визначеними законодавством про працю, або протягом місяця отримують відповідні дні відпочинку за власними заявами.
НАДС нагадує, що оплата праці у вихідні дні працівникам, які одержують місячний оклад, здійснюється у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу (ст. 107 КЗпП).
Важливо! Подвійна оплата праці у вихідні дні на період дії воєнного стану не застосовується.
Особові справи державних службовців: як правильно вести
2) Які умови оплати праці для держслужбовців, що працюють в посиленому режимі?
Оплата праці державних службовців проводиться відповідно до:
- Закону України «Про державну службу»,
- постанови КМУ від 18 січня 2017 року № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів»,
- інших актів законодавства.
Керівник державної служби має право самостійно визначати розміри надбавки за інтенсивність праці держслужбовців у межах затвердженого фонду оплати праці відповідного державного органу.
3) Як оплачувати надурочні години роботи держслужбовців у робочі дні, якщо видано відповідний наказ?
Пункт 4 статті 56 Закону України «Про державну службу» скеровує: «За роботу понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час державним службовцям надається грошова компенсація у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за заявами державних службовців».
Робота державних службовців понад установлену тривалість робочого дня, оплачується відповідно до статті 106 КЗпП. Тобто робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.
Робота відділу кадрів під час війни
АЛГОРИТМИ+ОСОБИСТІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
Джерело: НАДС