Компенсація додаткової відпустки на дітей і «декрет»

Чи виплачувати працівникові компенсацію, якщо його дружина у відпустці для догляду за дитиною

Компенсація додаткової відпустки на дітей і «декрет»

Держпраці надала пояснення щодо виплати компенсації соціальної відпустки на дітей працівникові, дружина якого перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. 

Як надавати додаткову відпустку на дітей

Так, норми Закону України «Про відпустки» не забороняють надання додаткової оплачуваної відпустки одному з батьків дітей віком до 15 років, коли інший знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідно, це ж стосується і права на виплату компенсації батькові за всі не використані дні такої відпустки у разі звільнення (за умови, що мати не скористалась таким правом).

За інформацією Центрального регіону інспекційної діяльності Держпраці у Дніпропетровській області 

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
45162

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину.
74676

Оформлення відпустки на дітей: найпоширеніші питання

У цій статті розглянемо важливі аспекти відпусток працівників, які мають дітей. Кому доступна додаткова соціальна відпустка на дітей, вік дітей, який дає право на соціальну відпустку, особливості надання таких відпусток та їх тривалість. Які особливості застосування додаткової відпустки матері двох дітей віком до 15 років та чи передбачена законодавством додаткова відпустка на дитину інваліда? Дізнайтеся у статті.
438258

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді