Роботодавці у деяких випадках можуть збільшити навантаження та скоротити час відпочинку
Під час воєнного стану можливе збільшення тривалості робочого часу.
Трудові відносини в умовах воєнного стану
Так, на об’єктах критичної інфраструктури можливе збільшення до:
В обох випадках має відбуватися також пропорційне збільшення заробітної плати. Відповідно, зменшується і мінімальна тривалість щотижневого безперервного відпочинку (до 24 годин замість 42 годин у мирний час).
Час початку і закінчення щоденної роботи при цьому визначає роботодавець.
Зауважте: на час воєнного стану також не застосовуються обмеження щодо надурочних робіт, а також відпочинок у святкові дні, скорочення робочих днів напередодні свят та перенесення вихідного дня у разі збіга свята з вихідним.
За інформацією Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Середину оксамитового сезону прикрасить виробничий календар на жовтень 2024. Скачайте приємний фон для робочого столу, відвідайте фахові заходи та тримайте під рукою розрахунок тривалості робочого часу у жовтні 2024.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.