Як воєнний стан впливає впливає на тривалість роботи?

Роботодавці у деяких випадках можуть збільшити навантаження та скоротити час відпочинку

Як воєнний стан впливає впливає на тривалість роботи?

Під час воєнного стану можливе збільшення тривалості робочого часу.

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Так, на об’єктах критичної інфраструктури можливе збільшення до:

В обох випадках має відбуватися також пропорційне збільшення заробітної плати. Відповідно, зменшується і мінімальна тривалість щотижневого безперервного відпочинку (до 24 годин замість 42 годин у мирний час).

Час початку і закінчення щоденної роботи при цьому визначає роботодавець.

Зауважте: на час воєнного стану також не застосовуються обмеження щодо надурочних робіт, а також відпочинок у святкові дні, скорочення робочих днів напередодні свят та перенесення вихідного дня у разі збіга свята з вихідним.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Статті за темою

Усі статті за темою

Право чоловіка на декретну відпустку

Права чоловіків на декретну відпустку — гарантія соціальної та гендерної рівності. Декретні для чоловіків все частіше стають звичним явищем, що не викликає зайвої уваги ні роботодавців, ні працівників.
4811

Виробничий календар кадровика на липень 2024

Календар кадровика інформує про кількість робочих і вихідних днів у липні. Нагадує про останні дні подання звітності й актуальні фахові події. Скачайте собі на робочий стіл, щоб не забути про найважливіше у липні
5532

Виробничий календар кадровика на червень 2024

Крокуйте в літо разом з нашим календарем і тримайте під рукою норму робочого часу на червень 2024. Також не пропустіть найважливіші кадрові події та звітність у червні. Прикрасьте робочі дні гарним та максимально корисним підкажчиком
9643

Виробничий календар 2024

Діє Закон, що продовжує воєнний стан до 12 серпня. Скачайте виробничий календар на 2024 рік для п’ятиденки та шестиденки, оновлений провідним експертом із трудового законодавства — Оленою Петровською.
101097

Скорочена тривалість робочого часу

У кадровій практиці скорочену тривалість робочого часу часто плутають із неповним робочим часом. А це — поняття різні. Зі статті дізнаєтеся, кому встановлюється скорочений робочий час та чим він відрізняється від неповного.
21291

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді