Протягом воєнного стану не застосовують норм законодавства про працю у частині відносин, врегульованих частиною третьою статті 1 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі— Закон № 2136).
Закон № 2136 не регулює питань ведення трудових книжок працівників, тож необхідно керуватися нормами статті 48 КЗпП, — зауважила Ольга Догадіна в консультації для журналу «Кадровик-01».
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний внести до трудової книжки, яку зберігає працівник, записи про:
- прийняття на роботу;
- переведення;
- звільнення;
- заохочення та нагороди за успіхи в роботі.
Так скеровує частина третя статті 48 КЗпП.
Як вносити записи до трудових книжок, які зберігаються у роботодавця, визначає Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).
Пам’ятайте, що під час призупинення дії трудового договору трудових відносин не припиняють. Призупинення — це не звільнення!
Оскільки ані Закон № 2136, ані КЗпП та Інструкція № 58 не передбачають, що роботодавець вносить запис про призупинення до трудової книжки працівника, вносити такий запис не потрібно, — підсумувала пані Ольга.
Ірина Федорова,
головний редактор порталу «Кадровик-01»