Запис до трудової книжки про призупинення трудового договору: вносити чи ні

Закон № 2136 запровадив нову кадрову процедуру — призупинення трудового договору. Чи зазначати призупинення в трудовій працівника, роз’яснила Ольга Догадіна, керівник групи експертів Експертус Кадри

Запис до трудової книжки про призупинення трудового договору: вносити чи ні

Протягом воєнного стану не застосовують норм законодавства про працю у частині відносин, врегульованих частиною третьою статті 1 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі— Закон № 2136).

Закон № 2136 не регулює питань ведення трудових книжок працівників, тож необхідно керуватися нормами статті 48 КЗпП, — зауважила Ольга Догадіна в консультації для журналу «Кадровик-01».

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний внести до трудової книжки, яку зберігає працівник, записи про:

Так скеровує частина третя статті 48 КЗпП.

Як вносити записи до трудових книжок, які зберігаються у роботодавця, визначає Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).

Пам’ятайте, що під час призупинення дії трудового договору трудових відносин не припиняють. Призупинення — це не звільнення!

Оскільки ані Закон № 2136, ані КЗпП та Інструкція № 58 не передбачають, що роботодавець вносить запис про призупинення до трудової книжки працівника, вносити такий запис не потрібно, — підсумувала пані Ольга.

Робота відділу кадрів під час війни

Оплата праці держслужбовців, які працюють посилено, надурочно та понад 40 год на тиждень під час воєнного стану

АЛГОРИТМИ+ОСОБИСТІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Ірина Федорова,
головний редактор порталу «Кадровик-01»

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29535

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23120

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33825

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді