Уряд адаптував Порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру до умов воєнного стану
Під час воєнного стану громадські роботи організовуватимуть військові адміністрації, місцеві держадміністрації та місцеві органи влади. Роботодавців залучатимуть на добровільних засадах.
Рішення про організацію громадських робіт прийматимуть місцеві органи влади. Вони ж визначать види робіт, роботодавців або громадські організації чи організації та установи, що залучають до своєї діяльності волонтерів, яких планують залучити до робіт.
До громадських робіт залучатимуть:
- зареєстрованих безробітних, яким у центрі зайнятості не знайшли підходящу роботу;
- працівників, які втратили частину заробітку через те, що роботодавець зупинив чи скоротив діяльність під час воєнного стану.
Облік трудової діяльності осіб, які беруть участь у громадських роботах, здійснюватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. На вимогу осіб, які беруть участь у громадських роботах, роботодавець вноситиме записи до їх трудових книжок.
Відповідні зміни до Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2013 № 175, викладені у постанові КМУ від 21.06.2022 № 716 та діють з 28 червня 2022 року.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами Урядового порталу
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.