Кабінет міністрів змінив Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (постанова КМУ від 14 вересня 2016 р. № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб»).
Пенсійне забезпечення державних службовців
Внесені оновлення стосуються:
- Осіб, які мають не менш ніж 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі —
- за їхнім бажанням розмір виплат (а. 3-5) визначають в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
- Державних службовців, які працювали з 1 січня 2024 р. в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано —
- для них заробітна плата визначається з урахуванням:
- посадових окладів;
- надбавок за ранг та вислугу років у розмірах, установлених на дату звернення за призначенням пенсії (за посадою, передбаченою штатним розписом);
- розмірів виплат, зазначених в а. 3-5 п. 4 Порядку, визначених у середньомісячних сумах за період починаючи з 1 січня 2024 р. до місяця звернення особи.
- для них заробітна плата визначається з урахуванням:
- Осіб, які працювали на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, і мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі —
- для них розмір виплат з 1 січня 2024 р. за їх вибором визначається в середньомісячних сумах за період з 1 січня 2024 р. до місяця звернення особи або за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії (не раніше 1 січня 2024 р.), визначених за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) державної служби у штатному розписі державного органу, встановленою на основі класифікаційного коду, в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат.
Зауважте: для останніх двох категорій, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 р., середньомісячна сума виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 р. як за повний місяць.
Держслужбовці, які працювали з 1 січня 2024 р. у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, для призначення пенсії мають надати довідки про:
- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі (за формою);
- розміри виплат (а. 3), які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі (за формою);
- середньомісячний розмір виплат (за формою).
Що стосується держслужбовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, або які звільнилися до 1 січня 2024 р. з таких органів, то для них при визначенні заробітної плати для призначення пенсії посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах на 31 грудня 2023 р. Розмір виплат при цьому визначають за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби поспіль (за винятком посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років).
Для призначення пенсії таким особам (та тим, хто працював у державних органах, що не провели класифікацію посад) потрібно подати довідки про:
- посадовий оклад;
- надбавки за ранг та вислугу років за останнім місцем роботи на державній службі (за формою);
- розміри виплат за останнім місцем роботи на державній службі (за формою);
- розміри виплат відповідно до а. 6 п. 4 Порядку (за формою).
Внесені останньою постановою КМУ зміни застосовуватимуть з 1 січня 2024 року. Нормативно-правові акти Мінсоцполітики та Пенсійного фонду мають привести у відповідність впродовж двох місяців.
За інформацією Судово-юридичної газети