У міністерстві економіки повідомили, скільки людей вже скористалися механізмом електронного бронювання через портал «Дія».
Електронне бронювання через Дію
В уряді кажуть про величезний попит на сервіс. Так, загалом за тиждень з моменту запуску сервіс використали 55 тисяч людей. При цьому 15 тисяч забронювали вже за першу добу.
Мінекономіки також назвало регіони, де користувачі були найбільш активними. Це:
- Київ та область — майже 20 тисяч заброньованих;
- Львівщина — понад 6 тисяч;
- Дніпропетровщина — майже 6 тисяч;
- Одещина — понад 2 тисячі;
- Закарпаття — понад тисяча заброньованих осіб.
Наразі діють як механізм бронювання через портал «Дія», так і за списками (погодження списків військовозобов’язаних Міністерством оборони та подальше прийняття наказів Міністерством економіки). Який механізм обрати, роботодавець вирішує самостійно.
При цьому електронне бронювання в середньому займає 15 хвилин. Алгоритм використання сервісу досить простий:
- Міністерства, ОВА та інші органи виконавчої влади вносять до Єдиного переліку підприємства, установи та організації які, відповідно до законодавства, мають право бронювати працівників.
- Керівник компанії, що має право на бронювання своїх працівників, подає на порталі Дія списки на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом.
- Система автоматично перевіряє, чи людина працевлаштована офіційно і чи є її дані в реєстрі «Оберіг».
- «Дія» протягом доби надсилає сповіщення керівнику про результат розгляду.
- В разі позитивного рішення система автоматично переводить військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії бронювання. З цього моменту він вважається заброньованим, а інформація про бронювання зʼявляється в застосунку «Резерв+».
Незабаром в уряді анонсували можливість завантажити через «Дію» витяг з Реєстру військовозобовʼязаних.
За інформацією Міністерства економіки України