Для ефективної та безпечної праці необхідно вжити профілактичних заходів під час роботи в умовах підвищеної температури повітря

Під час робіт на відкритій місцевості та температурі повітря 35 ºС і вище, тривалість періодів безперервної роботи має складати 15–20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10–12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях.
Щоб уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, підтримуйте в таких приміщеннях температуру повітря 24–25 °C.
Робота при температурі зовнішнього повітря понад 37 ºС за показниками мікроклімату належить до небезпечних (екстремальних). За такої температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Роботодавцю необхідно змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.
Для захисту від надмірного теплового випромінювання використовуйте спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.
В умовах підвищеної температури рекомендовано допускати до роботи осіб не молодше 25 й не старше 40 років.
З метою профілактики зневоднення організму необхідно правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю +10–15 ºС. Для оптимального водозабезпечення слід також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.
Пийте воду часто та невеликими порціями, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря понад 30 ºС і виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину — це приблизно одну склянку кожні 20 хвилин.
Також для підтримки імунітету та зниження інтоксикації організму вживайте фрукти й овочі.
Джерело: Федерація професійних спілок України
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.