Суд поновить на роботі працівника, якого звільнили за систематичне невиконання обов’язків, покладених на нього трудовим договором, та за яке до нього вже застосували дисциплінарне стягнення у вигляді догани.
Обставини справи
Працівницю звільнили за систематичне невиконання без поважних причин обов’язків, покладених на неї трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку відповідно до пункту 3 частини першої статті 40 КЗпП. Підставою звільнення стала службова записка керівника та накази про накладення дисциплінарного стягнення на працівницю за минулий рік.
Працівниця звернулась до суду. Просила визнати незаконним та скасувати наказ про її звільнення за систематичне невиконання обов’язків без поважних причин на підставі пункту 3 статті 40 КЗпП й поновити на роботі.
Скільки осіб має підписати акт про відмову ознайомитися з розпорядженням про догану
Місцевий та апеляційний суд відмовились задовольнити позов. Проте, Верховний Суд (ВС) став на сторону працівниці та задовольнив її позов. У своєму рішенні ВС зазначив, що працівниця не вчинила нового проступку з моменту, як їй оголосили догану та оформили наказ про накладення дисциплінарного стягнення. Отже, роботодавець не мав підстав її звільнити, адже за порушення трудової дисципліни до працівника можна застосувати тільки один із заходів стягнення: догану або звільнення.
Відповідний правовий висновок містить постанова Верховного Суду від 02.02.2022 у справі № 705/539/21.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри