Генштаб ЗСУ затвердив Порядок надання дозволу військовозобов’язаним для виїзду за межі місця проживання

Військовозобов’язані отримуватимуть дозвіл у ТЦК та СП

Генштаб ЗСУ затвердив Порядок надання дозволу військовозобов’язаним для виїзду за межі місця проживання

Які документи з військового обліку необхідно розмістити на стенд на підприємстві

Представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ полковник Олександр Хлись в ефірі національного телемарафону повідомив, що виникла потреба актуалізувати облікові дані військовозобов’язаних, щоб розуміти можливості мобілізаційного ресурсу у зв’язку з поверненням великої кількості чоловіків до своїх домівок.

Генеральний штаб ЗСУ затвердив Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Дозвіл для виїзду призовникам, військовозобов’язаним та резервістам видаватиме керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем перебування на військовому обліку. Місце перебування на військовому обліку визначає відповідна відмітка у посвідченні про приписку до призовної дільниці чи військовому квитку. Також дозвіл для виїзду військовозобов’язаним, яких забронювали за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, може надати керівник ТЦК та СП, який оформлював посвідчення про відстрочку від призову на військову службу або засвідчував відповідний витяг з наказу Мінекономіки.

Бронювання працівників під час війни: алгоритм з підказками

Дозвіл на виїзд видаватимуть:

  • призовникам, яким надано відстрочку від призову — на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки відповідно до статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», іншим — за рішенням керівника ТЦК та СП при наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних, сімейні обставини тощо) — до 30 діб;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову під час мобілізації відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» — на підставі документів, які надають право на відстрочку, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • заброньованим на період мобілізації та на воєнний час — на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову або дати, зазначеної на витягу із наказу Мінекономіки, крім випадків вибуття у відрядження.
Дозвіл не надаватимуть:
  • громадянам, які виключені з військового обліку;
  • заброньованим військовозобов’язаними на час відрядження при наявності документів, які підтверджують відстрочку та відрядження;
  • призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з військового обліку та вибувають на нове місце проживання. Такі особи мають стати на військовий облік протягом семи діб від дати зняття з обліку.

З цього приводу депутати вже зареєстрували проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку виїзду призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання в межах України» від 05.07.2022 № 7522. Президент Володимир Зеленський доручив міністру оборони, начальнику Генштабу та Головнокомандувачу ЗСУ 06 липня 2022 року доповісти йому всі деталі про затвердження Порядку та надалі погоджувати подібні рішення.

Нагадаємо, що заборону на виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного ТЦК та СП передбачає частина четверта статті 37 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

Крім того, відповідно до статті 12 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» свободу пересування відповідно до закону може бути обмежено на територіях, де введено воєнний або надзвичайний стан.

Експерти вже готують докладну аналітику з цього питання та нададуть відповіді на найбільш актуальні питання на онлайн-семінарі «Відділ кадрів в умовах воєнного стану» 08 липня 2022 року.

Олена Петровська,
екперт Експертус Кадри,
за матеріалами офіційного сайту ЗСУ,
фейсбук-сторінки Генштабу ЗСУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

План роботи з військового обліку на 2025 рік

Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
2974

Відповідальний за військовий облік: кого призначати

Військовий облік на підприємстві здійснюється відповідальною посадовою особою. Як призначати відповідального за ведення військового обліку на підприємстві, в установі, організації? Відповідь знайдете у статті.
66751

Посадова інструкція інспектора з військового обліку

Необхідно скласти посадову інструкцію відповідального за військовий облік на підприємстві, але не знаєте з чого почати? Ми підготували для вас зразок посадової інструкції відповідального за військовий облік. Залишилось тільки скачати.
64908

Бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану

Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
286869

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді