Мінагрополітики доповнило перелік критеріїв, за якими визначає підприємства важливими в цілях бронювання

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Статус важливого можуть отримати підприємства — власники 2-х і більше критично важливих сільськогосподарських підприємств

Мінагрополітики доповнило перелік критеріїв, за якими визначає підприємства важливими в цілях бронювання

Як підприємству отримати статус важливого для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади

Мінагрополітики наказом від 11.07.2024 № 2040 додало третій критерій в Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період, затверджені наказом від 21.02.2023 № 223 (далі — Наказ № 2040, Критерії).

Важливими визначать підприємства, які відповідають двом із трьох зазначених критеріїв:

  1. обробляють землі с/г призначення на площі не менше 500 га / кількість застрахованих працівників не менше 20 осіб / постачають насіння овочевих та/або польових культур / перебувають у сфері управління Мінагрополітики або управління корпоративними правами держави у статутних капіталах яких здійснює Мінагрополітики;
  2. основний вид діяльності яких, станом на 18 травня 2024 року, є КВЕД, зазначений у Критеріях;
  3. власники не менше 90 % статутного капіталу 2-х і більше критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період підприємств.

Наказ № 2040 набере чинності з дня, коли його офіційно опублікують.

Статус підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади — це один із критеріїв, щоб підприємство визначили критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (пп. 4 п. 2 Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 № 76).

Людмила Герега

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити увільнення працівника через призов по мобілізації

Фахівці Експертус Кадри роз’яснили, хто і як може призвати працівника на військову службу під час мобілізації. А також підготували для вас зразок наказу про увільнення у зв’язку з призовом по мобілізації. Наша команда продовжує працювати для вас і в умовах воєнного стану.
104427

Як оформити вихід на роботу після військової служби та демобілізації працівника

Що має зробити кадровик, щоб демобілізований або працівник, який пройшов військову службу, міг приступити до роботи? Розгляньмо кілька сценаріїв, які можуть трапитися на практиці.
82606

Осінній призов на строкову службу 2019: алгоритм для кадровика

Протягом жовтня – грудня 2019 року в Україні проходить осінній призов на строкову військову службу. Як діяти кадровику, коли працівника призвали на строкову військову службу 2019. Які законодавчі гарантії закріплені за працівником-призовником, — розкажемо у статті.
24488

Осінній призов офіцерів запасу 2018: призивають вдвічі більше, ніж планувалось

У листопаді 2018 року військовий вишкіл пройде 1000 офіцерів запасу замість планованих 500-та. Детально про те, чим зумовлено збільшення кількості призовників та кого призиватимуть, — у статті.
10204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді