У разі виправлення помилок сканувати потрібно не всю трудову

Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі передбачає можливість повторного подання відомостей про трудову діяльність.
Як зробити скани трудових книжок і передати до ПФУ
Це відбувається у разі:
- неправильного чи неточного запису за періоди страхового стажу після 1 липня 2000 року;
- створення неправильного чи неточного електронного запису в кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду.
Виправити помилку можуть як роботодавець, так і сам працівник. Для цього після авторизації на порталі потрібно:
- працівникові — обрати у меню зліва розділ «Комунікації з ПФУ», пункт «Відомості про трудові відносини»;
- роботодавцеві — обрати у меню зліва розділ «Комунікації з ПФУ», пункт «Відомості про трудові відносини робітника».
Важливо, що при повторному поданні відомостей надавати слід лише титульну сторінку трудової книжки та сторінки зі змінами.
Перевірити стан опрацювання документів так само можна онлайн.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.