Атестація робочих місць в умовах воєнного стану може проводитись і є обов’язковою для робочих місць із наявними шкідливими виробничими факторами.
Наказ про проведення атестації робочих місць
Водночас відповідно до пункту 3.4 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці та Головним санлікарем України від 01.09.1992 № 41, лабораторно-інструментальні дослідження фізичних, хімічних, біологічних, визначення психофізіологічних факторів проводяться в процесі роботи у характерних (типових) виробничих умовах, при справних і ефективно діючих засобах колективного і індивідуального захисту.
Тобто, коли відсутні типові виробничі умови, приміром, якщо виробничий процес на окремих виробництвах, цехах, робочих місцях працівників зупинений, атестація не проводиться.
Атестація робочих місць за умовами праці має бути проведена на тих робочих місцях, де триває виробничий процес за типових виробничих умов.
Також атестацію необхідно провести на робочих місцях, на яких відновлено виробничий процес у типових виробничих умовах.
Джерело: Управління Держпраці у Черкаській області
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)