Під час воєнного стану кількість працівників із неповним робочим часом зросла на понад 20%: чи є підстави для перевірки

За мирних часів, коли кількість працівників із неповним часом збільшується за місяць хоча б на 20%, на підприємство навідується інспектор з праці з перевіркою. До чого мають бути готові роботодавці під час воєнного стану?

Під час воєнного стану кількість працівників із неповним робочим часом зросла на понад 20%: чи є підстави для перевірки

Пенсійний фонд України передає Держпраці відомості про страхувальників, які у звітному місяці збільшили на 20% і більше кількість застрахованих осіб з ознакою «неповний робочий час» (абз. 4 п. 1 розд. IV Порядку обміну інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, затвердженого постановою ПФУ від 29.05.2017 № 11-1).

Підставами для інспекційного відвідування Держпраці є, зокрема, повідомлення ПФУ про роботодавців, у яких протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилася на 20% і більше. Так скеровує підпункт 6 пункту 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823.

Керівник органу контролю може ухвалити рішення про інспекційне відвідування після того, як воєнний стан припинять або скасують, оскільки в умовах воєнного стану заходів контролю за дотриманням законодавства не проводять.

Важливо! ДПС, Держстат, ПФУ щомісяця аналізують інформацію з державних реєстрів та повідомляють Держпраці про ймовірні порушення, зокрема й про тих роботодавців, у яких працівники оформлені на неповний робочий день, але відпрацьовують його повністю.

Держпраці зобов’язана відреагувати на отриману інформацію та може спочатку надіслати запит, щоб з’ясувати обставини і вже за аналізом відповіді ухвалити рішення про інспектування.

Що врахувати у відповіді-поясненні про запровадження неповного робочого часу?

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЕКСПЕРТА

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14902

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді