Хто встановлює позначку зв'язку хвороби або травми із виробництвом в е-лікарняному

Така позначка впливає на розмір фінансування допомоги по тичасовій непрацездатності.

Хто встановлює позначку зв'язку хвороби або травми із виробництвом в е-лікарняному

Застраховані особи отримують від Фонду соціального страхування України (ФСС) компенсацію втраченого за час лікування заробітку незалежно від причин настання тимчасової непрацездатності (виключення — непрацездатність, викликана сп’янінням, протиправною діяльністю тощо).

Як наразі отримати витяг з е-лікарняного на вебпорталі ПФУ

Важливо! У загальних випадках розмір допомоги від ФСС залежить від тривалості страхового стажу, а в разі травмування під час виконання посадових обов’язків чи профзахворювання Фонд фінансує допомогу в обсязі 100% середнього доходу незалежно від стажу.

Тобто причина непрацездатності — важливий фактор при призначенні допомоги та поданні до Фонду заяви-розрахунку. При цьому, попри обставини набуття хвороби або отримання травми, на початку для пацієнтів автоматично створюється е-лікарняний з причини «1 - Тимчасова непрацездатність з хвороби або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві».

Якщо є підстави вважати, що випадок стався внаслідок професійної діяльності працівника, буде розпочато процедуру розслідування. Участь в розслідуванні професійного захворювання або нещасного випадку беруть, зокрема, представники ФСС. Якщо під час розслідування зв’язок з виробництвом буде підтверджено, вони повідомлять про потребу скоригувати причину непрацездатності в електронному лікарняному на:

«11 – Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»

або «12 – Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві».

Інформація оновлюється фахівцями ФСС. Зазначений ними зв’язок із виробництвом відображається як уточнена причина непрацездатності і доступний при перегляді е-лікарняного в особистих кабінетах роботодавця і застрахованої особи.

Джерело: ФСС

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм роботи з е-лікарняними на порталі ПФУ

Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
13465

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7829

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронної форми у Реєстрі медичних висновків. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності ви знайдете у статті
484811

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Протягом року зазнали змін умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
50942

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
84031

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді