Вирішуючи питання щодо студентів-практикантів, слід спиратися на Порядок проведення практики студентів вищих навчальних закладів України затверджений наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 № 93.
Як оформити практику учнів професійно-технічного закладу освіти: алгоритм зі зразком
У Держпраці надали пояснення щодо того, чи має право підприємство прийняти на роботу студента, який навчається на денній формі навчання та проходить практику, якщо наразі наявна відповідна вакансія.
Так, зарахувати студента на штатну посаду можна, якщо наявні відповідні вакансії та робота на них відповідатиме вимогам програми практики.
Водночас пам'ятайте: щонайменше 50% часу має відводитись на загальнопрофесійну підготовку за програмою практики.
За інформацією Управління інспекційної діяльності у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Практика студентів є частиною процесу підготовки спеціалістів у закладах вищої освіти. Після її закінчення організація — база практики зобов’язана дати характеристику на кожного студента-практиканта, в якій оцінити якість підготовленого ним звіту.
Невід’ємною частиною навчального процесу у вишах є проходження виробничої практики на підприємстві. Бази практики (підприємства, що приймають практикантів) мають забезпечити належні умови для проходження практики на підприємстві та оформити усі необхідні документи. Обов’язок з оформлення частково покладається на плечі кадровику. Що та як слід оформити, розказуємо у статті.
Наказ про проходження практики на підприємстві має готувати кадрова служба. Доречно відносити такий наказ до групи наказів з кадрових питань із тривалим строком зберігання
У вищих навчальних закладах (далі — виші або ВНЗ) обов’язковою умовою є проведення для студентів практики. Оскільки для підготовки висококваліфікованих спеціалістів недостатньо надати їм у процесі навчання лише теоретичні знання. Потрібно також, щоб вони отримали і практичні навички, необхідні для їх майбутньої професії.